Aranyos móri úszó hétvége: két versenyen közel 20 érem!
Az utóbbi időben keveset hallhattunk Mór ifjú úszóiról. De csak eddig, hisz újabb sikerekkel örvendeztették meg szurkolóikat!

Molnár Mihály Mátyás vezetőedző, a MUSZE elnoke tájékoztatott eredményeikről:

"A Móri Úszó Egyesület versenyzői a hétvégén két helyszínen is rajtköre álltak, nem akármilyen teljesítménnyel.

Az egyik helyszín Ausztria volt Wels, ahol a 45. Speedomeetingen vettek részt a móri úszók. A versenyen 10 ország 42 klubjának közel 650 versenyzője versenyzett a móriak 19 úszóval képviselték Mór városát!

Eredmények:

Az 50-es versenyszámok előfutam-elődöntő-döntő rendszerben kerültek lebonyolításra.

Rubint Dorka a mezőny egyetlen olyan versenyzője volt aki 3 számban jutott döntőbe, helyezései:

50 gyors 6. hely /egyéni csúccsal/

50 mell 6. hely

50 hát 8. hely

Ezenkívül: 100 mellen II. helyezést ért el és 100 háton III. helyezett lett.

Krausz Ernő:

100 pillangó II. hely, 100 mell I. helyezett

Remport Dorka:

100 pillangó I. hely, 50 pillangó I.hely, 50 mell III. helyezett

Baumann Marcell:

50 hát III. hely, 50 gyors I hely, 100 mell I. hely, 50 mell I. hely, 100 gyors III. hely

Remport Csanád:

100 pillangó I hely, 50 pillangó I hely, 50 mell III. helyezett

4x50 női vegyesváltó III. helyezett

csapat tagjai: Remport Dorka, Géringer Lara, Horváth Noémi, Kóbor Anna

Pontszerzők: Turpinszky Réka /100 mell 7. hely/, Győrfi Márk /50 pillangó 4. hely/, Juhász Ada Boglárka /50 mell 5. hely/, Varga Virág /50m gyors 8. hely/

A csapat tagja voltak még: Remport Kitti, Győrfi Gábor, Vas János Andor, Sommer Anna, Brumbauer Franciska

Jelenleg még a Szfvári Delfin Se versenyzője Dányádi Marcell is a csapat tagja volt, aki már több mint két hónapja Molnár Mihály keze alatt kovácsolódik. Eredménye: 50 háton és 50 pillangón II lett, míg 50 gyorson és 50 mellen III. helyen végzett.

AZ EGYESÜLET A 42 CSAPATBÓL AZ ÉREMTÁBLÁZAT 3. HELYÉN VÉGZETT  17 ÉREMMEL:

7 ARANY, 4 EZÜST, 6 BRONZ

A másik helyszín Tatabánya volt, a Gyémánt Kupa elnevezéssel verseny került megrendezésre. Az egyesületet Pakodi Gergely és Stotz Botond képviselte.

Eredmények:

Pakodi Gergely 100m gyors 1 hely, 200 gyors 5. hely, 200 vegyes 6. hely 200 hát 5. hely

Stotz Botond : 200 gyors 7 hely, 100 gyors 5. hely